Działo się na Nocy Muzeów w Pałacyku Oborskich!
Choć pogoda była niezachęcająca, odwiedziło nas kilkaset osób.
Nawiązaliśmy łączność krótkofalową z wieloma miejscami w Polsce, a nawet za granicą, np. w N Niemczech.
Łączność telefoniczna też cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ruch poszły światłowody, które, jak się okazało, nawet można było pospawać.
Odtworzone słuchowisko radiowe (nagrane przez nasze Muzeum) przypadło do gustu nie tylko tym, którzy użyczyli na jego potrzeby swoich głosów.
Dwie prelekcje radiowo-krótkofalarskie również cieszyły się zainteresowaniem. Nie przypuszczaliśmy, że w Mielcu i okolicy jest tylu fanów krótkofalarstwa.
Film o radiostacji „Błyskawica” przypomniał nam o ważnym aspekcie zmagań w trakcie Powstania Warszawskiego, o wojnie radiowej.
Dwa kuratorskie oprowadzania po wystawie czasowej również zgromadziły niemałą rzeszę zainteresowanych.
A hitem okazały się dostępne w sklepiku muzealnym debiutujące wówczas Mieleckie karty do gry. Pewnie już niejedna z zakupionych talii została użyta do pasjonującej rozgrywki karcianej.
Dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nasze progi w sobotę.








